Yourstory.pl | Fotografia » Fotografia ślubna, rodzinna i dziecięca, portretowa i buduarowa

Masthead header

Ania i Rafał | Reportaż ślubny – przygotowania, ceremonia, wesele | Warszawa, Dworek na Wodoktach w Otwocku

Dzisiaj przed Wami Ania i Rafał – Para, której ślub fotografowaliśmy w 2016 roku, a zaledwie dwa lata wcześniej ślub Moniki – siostry Panny Młodej. Przemiło wraca się do rodzin, które już nas znają i dla nas też są znajome. :)

Przygotowania w mieszkaniu w Warszawie

Przygotowania odbyły się w niewielkim i wcale nie najjaśniejszym mieszkaniu na Mokotowie. To znaczy takim, w którym się naprawdę mieszka. ;) Czasem Pary wynajmują do zdjęć z przygotowań idealne wnętrza pokoi hotelowych lub Airbnb – to oczywiście świetna opcja, jeśli nie chcecie przygotowywać się w swoim domu. Ale w domu też się da i może być pięknie. :)

Ania przywitała mnie… już w sukni ślubnej, pełnym makijażu i fryzurze (nie róbcie tego na swoich przygotowaniach! :D). Nie zabrakło jednak klasycznych kadrów z zakładania sukni (a raczej jej poprawiania) i portretów w trakcie makijażowych poprawek – te zdjęcia zawsze cieszą oko. :) Na zdjęciach znalazły się też detale: klasyczne spinki do mankietów, kwiaty, pudełko z obrączkami, krawat, biżuteria. Właśnie w tej kategorii (biżuteria!) mogłyby znaleźć się piękne, fioletowe buty do ślubu! :)

Musimy napisać o jeszcze jednej sprawie. Niektórzy pytają nas o zwierzęta na przygotowaniach do ślubu. My się dziwimy, że w ogóle pytacie – przecież to członkowie rodziny! W przygotowaniach Ani i Rafała uczestniczył pies Tobcio – Ich oczko w głowie. :) Udało się zrobić mu dwa portrety idealne, gdy usiadł tuż przy nogach Panny Młodej. Sami zobaczycie na zdjęciach, jak łagodny i kochany to pies. <3

Ślub w Kościele Świętej Barbary w Warszawie

Ceremonia ślubu Ani i Rafała odbyła się w Kościele Św. Barbary przy ulicy Nowogrodzkiej – w samym centrum Warszawy. Tak jak u Moniki, u Ani też było baaardzo wzruszająco i niejedna łza szczęścia poleciała w trakcie przysięgi… Było mnóstwo uśmiechów, spojrzeń i gestów do złapania – o takiej mieszaninie emocji marzy każdy fotograf ślubny!

Znajomi Ani i Rafała zgotowali im huczne wyjście z kościoła, a potem mieliśmy chwilę na wykonanie zdjęcia grupowego wszystkich gości. Nie każdy o tym wie, ale dla nas jako fotografów to jeden z najbardziej stresujących momentów. Chcemy, żeby wszystko poszło gładko i sprawnie, a wcale niełatwo zebrać kilkaset osób w jednym miejscu. Dlatego nieocenieni są w takich momentach świadkowie. Monika i Łukasz spisali się na medal!

Wesele w Dworku na Wodoktach

Dworek na Wodoktach w Otwocku to bardzo urokliwe miejsca na przyjęcie ślubne. Piękne otoczenie zaaranżowane w stylu New Hampton, z lampionami, wiklinowymi krzesłami i białymi ławkami to idealna sceneria do zdjęć gości w trakcie oczekiwania na Parę Młodą.

Wewnątrz sali pojawił się świecący napis LOVE – nie tylko ładna dekoracja, ale też super tło do zdjęć parkietowych. A na parkiecie działo się tak dużo, że lampy grzały nam się od ciągłego wyzwalania. :D Taaak, parkiet prawie zawsze fotografujemy z błyskiem fleszy, żeby oddać dynamikę tańca i złapać wszystkie te szalone momenty na idealnie doświetlonych zdjęciach. Od pokazania klimatu są z kolei uzupełniające materiał zdjęcia w świetle zastanym – te też znalazły się w materiale Ani i Rafała.

Dzień ślubu z perspektywy Panny Młodej

Zawsze jesteśmy ciekawi, jak dzień ślubu wyglądał oczami naszych Par. Oto kilka słów od Ani – Panny Młodej:

Nie wiem czy istnieje coś piękniejszego niż dzień ślubu. <3 Podobno od rana miał panować chaos i zdenerwowanie. U nas nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Obudziłam się po raz ostatni u boku Narzeczonego i wiedziałam, że jutro zacznę już nowy rozdział z mężem!!! Fryzura, makijaż – dalej panował spokój, potem w świetnej atmosferze sesja foto z przygotowań. I w końcu przysięga. Dopiero wtedy poczułam co to stres. Łzy lały się strumieniami. Łzy szczęścia!!! Wesele to już inna bajka. Cudowne, magiczne, w towarzystwie super osób – dziękujemy za uwiecznienie tych pięknych chwil!

My także dziękujemy – to była prawdziwa przyjemność fotografować dla Was! :) Zapraszamy na materiał!

Fryzura Panny Młodej: Małgorzata Godoń-Wojtasik
Makijaż Panny Młodej: Dorota Kowalska
Bukiet ślubny i kwiaty: Agencja Ślubna Kiss The Bride
Buty Panny Młodej: Ksis Wedding Shoes
Miejsce ceremonii: Kościół Św. Barbary, ul. Nowogrodzka, Warszawa
Wystrój kościoła: Agencja Ślubna Kiss The Bride
Miejsce wesela: Dworek na Wodoktach, Otwock
Wystrój sali: Agencja Ślubna Kiss The Bride